Červenec

 

12.- 16.7. (věk 3 +)

 Moudrý duch lesa vypráví...(o tajemném životě stromů,společenství lesa, bylin, rostlin a lesních bytostí)🙂

Kdo se k nám v tomto týdnu přidá mnohé se o tajemství lesní říše dozví , ochutná všelijaké poklady letní přírody , vyzkouší si sílu léčivých bylinek a nejspíš zahlédne nějakého skřítka či vílu..Nebudou chybět zajímavé příběhy, hry, vyrábění z přírodních materiálů, divadlo a ani naše zvířátka..A protože je léto budeme se toulat do krásných míst blízkého okolí - Ctěnic ,Vinoře či Radonic...Pokud počasí dovolí i za vodou se vypravíme :)

 

26. - 30.7.(věk 3 + ) 

Osada Havranů...😮

 Jak asi žili naši dávní předci uprostřed divoké krajiny..? Co uměli ? čím se živili ?Jak se oblékali? Nad čím asi přemýšleli ? Co uměli vyrábět ? kým se setkávali, přátelili ?.. A tak dále :) 

 Během těchto dní se můžete těšit na dobrodružství uprostřed divoké přírody v dávné osadě našich předků - v Osadě Havranů . Při našich ghrách a na výpravách přírodou si vyzkoušíme jaké to asi bylo žít v takové osadě  a v této  době.. Budeme  hrát hry, měřit síly i důvtip, vyrábět oblečení a nástroje a stražit pasti na mamuty. Pak si je také opéčeme na ohni...Nebudou chybět příběhya poznávání přírody a živočichů kolem nás..V případě dobrého počasí nebude chybět ani voda a možná nějaké to koupání či cachtání :)

 

Srpen

   2. - 6. 8. (věk 3  + )       

Z pohádky do pohádky 

s batohem a zase zpátky... 😘 (...aneb se špalíčkem pohádek na cestách)                                            

Už jste někdy jedli vtipnou kaši? Porozuměli řeči zvířat? Chytili zlatou rybku a přáli si své nejtajnější přání ...a  třeba se stali na chvíli  zlatovláskou nebo udatným princem ? Jestli ne, ale máte-li rádi divadlo, pohádky, zvířátka a putování,budete s námi na správném místě :)

 

16.-20.8. (věk 3+)

S barvami štětcem do království lesních víl a skřítků...

 V tomto týdnu se na našich toulkách přírodou budeme dozvídat (kromě všeho ostatního :-) ) mnohé věci týkající se bylinek, rostlin a květin kolem nás.

Povyprávíme si příběhy některých z nich, vyzkoušíme si, co se s nimi dá chutného i ozdobného dělat, a provázet nás budou pohádkové bytosti lesů, vod a polí - skřítkové a víly. A protože krása, příroda i fantazie vybízí k vlastnímu tvoření... budeme (kdo rád) mít příležitost i hodně tvořit, kreslit a malovat.  Lana, lezení po stromech, průzkum všeho druhu i naše zvířátka budou také často součástí dne...