Jelikož se nám uvolnila nějaká místa ,můžeme do srpnových táborů ještě nějakého kamaráda, či kamarádku přibrat :) Tedy ozvěte se ...🙂

Léto 2019 - předškolní věk :)

 

Červenec 

15. - 19.7.(věk 5 - 7) 

Osada Havranů

 

Jak asi žili naši dávní předci uprostřed divoké krajiny..? Co uměli ? čím se živili ?Jak se oblékali? Nad čím asi přemýšleli ? Co uměli vyrábět ? kým se setkávali, přátelili ?.. A tak dále :) 

 

 Během těchto dní se můžete těšit na dobrodružství uprostřed divoké přírody v dávné osadě našich předků - v Osadě Havranů . Při našich ghrách a na výpravách přírodou si vyzkoušíme jaké to asi bylo žít v takové osadě  a v této  době.. Budeme  hrát hry, měřit síly i důvtip, vyrábět oblečení a nástroje a stražit pasti na mamuty. Pak si je také opéčeme na ohni...Nebudou chybět příběhya poznávání přírody a živočichů kolem nás..V případě dobrého počasí nebude chybět ani voda a možná nějaké to koupání či cachtání :)

 

 

29.7. - 2.8. (věk 5-7) Již je plno - pouze náhradníci )

O čem vypráví Les, Potůček  i Louka ..🙂

V  tomto výletnickém týdnu se na našich toulkách Satalickou oborou a blízkým okolím (Vinoře, Ctěnic a Radonic) setkáme s mnohými poklady léta a dozvíme se příběhy polí, vody, lesa a jejich obyvatel. Budeme si vyprávět o létě, o zvířátkách, hmyzu, rybkách a ptácích... rostlinkách, bylinkách a o všem, na co narazíme. Kromě příběhů nás čeká i všelijaké vyrábění a tvoření. Celý týden nás kromě lesních zvířátek budou potkávat i naše "lesní" kozičky Betinka a Hvězdička a ovečky Julinka a Amálka.

Nebudou chybět ani další hry, lana a všelijaká divočina. :):):)

  

Srpen

12. -16. 8. (věk 3 - 7)  (Místečko se uvolnilo...   )                                                         

S barvami a štětcem do království bylinek květin, víl a skřítků...🙂 )...místečko se uvolnilo )

  V tomto týdnu se na našich toulkách přírodou budeme dozvídat (kromě všeho ostatního :-) ) mnohé věci týkající se bylinek, rostlin a květin kolem nás. 

Povyprávíme si příběhy některých z nich, vyzkoušíme si, co se s nimi dá chutného i ozdobného dělat, a provázet nás budou pohádkové bytosti lesů, vod a polí - skřítkové a víly. A protože krása, příroda i fantazie vybízí k vlastnímu tvoření... budeme (kdo rád) mít příležitost i hodně tvořit, kreslit a malovat.  

PS: Pokud by se někdo obával, že tábor je jen pro děvčata, nevěřte tomu, kluci jsou právě tak zvědaví na rostlinky, příběhy i malování a děti budou mít kromě toho příležitost mnoha nejrůznějších aktivit a her podle vlastních představ. (Lana, lezení po stromech, průzkum všeho druhu atd.)

 

 

19. - 23. 8. (věk 3-7 let) 

O království Země, Vody, Vzduchu  a Ohně...

Bylo jednou jedno království, ve kterém se děly zvláštní věci a pravé divy...(i zde místečko ještě je...)

Jste-li zvědaví, máte-li rádi divadlo, příběhy, přírodu a dobrodružství a objevujete-li rádi, přijďte mezi nás. Dozvíte se mnoho zajímavého a vyzkoušíte si, jak to v tomto království všechno funguje a pěkně do sebe zapadá... Ale není to vždy jednoduché, občas je potřeba i trochu zmatku, ale nikdy se nenudíte, pořád je co dělat. :-)

Během tohoto týdne plného objevů i fantazie budeme s dětmi zkoumat přírodu a děje kolem nás. Budeme experimentovat a také tvořit a vyrábět a hodně řádit, jak se na léto a prázdniny patří. :) Nebudou chybět ani lana a jiná letní zábava...