Tábory 2019 - školní věk :)

 V tuto chvíli je jen pár zbývajících míst !   😎

 

Kromě tematického zaměření jednotlivých táborů bude každý týden probíhat i v duchu ochrany a péče o místní přírodu a jeho součástí bude i konkrétně zaměřený týdenní projekt.

červenec

 

8. 7 - 12. 7 (věk 5-13) Cestovatelé, dobrodruzi a trosečníci😉...( aneb cestou, necestou )Již je plno..

Touláte se rádi ? Máte rádi přírodu, les a dobrodružství ? Baví vás objevovat neznámá místa,skály a jeskyně, potůčky, studánky a  stezky lidí i zvířat ?Znáte mapu, kompas ,umíte rozdělávat oheň a poznat co se dá v přírodě jíst ?

Kromě objevování méně známých a krásných míst kolem nás  a zažívání přitom spousty dobrodružství nás čeká putování, rozmanité vyrábění, rozdělávání ohně a poznávání přírody. Také nás nemine spousta her, vyprávění a příběhů o cestách, cestovatelích a objevování...A nebude chybět ani lanolezení a užívání si léta, jak se sluší a patří. Pokud bude pěkně,voda a koupání je na programu tábora... A k tomu všemu přiložíme jako správní Brontosauři ruku k dílu, kde to bude potřeba.

 

 

22. 7. - 26.7. 8 (věk 5 - 13)  Není možné se hlásit    

První Pomoc v divočině a na cestách...😮                  ( základy PP, dobrodružství a putování v jednom - jen pro otrlé :)

Jak asi tušíte na našich dobrodružných výpravách do krásné přírody kolem nás si vyzkoušíme základy první pomoci v různých situacích, které nás mohou potkat.(nejen když se ocitneme uprostřed divoké neznámé krajiny :)

Během výprav tohoto týdne si  děti kromě mnohého dobrodružství na cestách a v přírodě, vyzkouší základní situace a poskytnutí první pomoci v týmu..Dozvíme se více o našem těle,budeme si k tomu vyprávět zajímavé příběhy a k tomu si užijeme vše co k létu patří.. zajímavé a  užitečné poznatky z přírody, zábavné hry, lanolezení a v případě dobrého počasí i voda a koupání. :)

Srpen

 

5. - 9.8. (věk 5 - 13) Již není možné se hlásit!

 

Osada Havranů...😮 ( aneb dávná osada mezi námi)

 Jak asi žili naši dávní předci uprostřed divoké krajiny..? Co uměli ? čím se živili ?Jak se oblékali? Nad čím asi přemýšleli ? Co uměli vyrábět ? kým se setkávali, přátelili ?.. A tak dále :) 

 Během těchto dní a na našich  výpravách přírodou si vyzkoušíme své jaké to asi bylo žít v Osadě Havranů a této době.. Budeme přitom také objevovat přírodu, hrát hry , měřit síly i důvtip, stražit pasti na mamuty a opékat je na ohni...Nebudou chybět příběhy, vyrábění nástrojů a třeba i voru na vodě..A v případě dobrého počasí nebude chybět ani  voda a koupání. :)

 

26. 8. - 30. 8.(věk 5-13)                Na indiánské stezce... Ještě místo je :)

Chceš si zkusit, jaké to je být indiánem či krásnou indiánkou ? Střílet z luku, stopovat, plížit se... vyrábět si ozdoby i nástroje? Připoj se k novému kmeni rudochů, staň se indiánem!

Kromě objevování života indiánů a zažívání spousty dobrodružství nás čeká putování, rozmanité vyrábění a poznávání přírody kolem nás. Také nás nemine spousta her, lanolezení a užívání si léta, jak se sluší a patří. Pokud bude pěkně,voda a koupání je na programu tábora... A k tomu všemu přiložíme jako správní Brontosauři ruku k dílu, kde to bude potřeba.