Víme Vás na této stránce a doufáme, že si vyberete 

Kromě tematického zaměření jednotlivých táborů bude každý týden probíhat i v duchu ochrany a péče o místní přírodu a jeho součástí bude i konkrétně zaměřený týdenní projekt.

 

Červenec

4.-8.7. (věk 5 - 13)

Divo tvář Země - náčelníci, šamani a domorodci :)

(aneb touláme se světem do neznámých míst divoké přírody)

Oslovují vás příběhy ze života přírodních národů? Přemýšlíte jak asi žijí lidé uprostřed přírody mimo civiliza? Jestli ano zveme vás na dobrodružné nahlédnutí za některými z nich...

Jak téma napovídá tento čas bude patřit všem dětem,které milují přírodu a zajímají je přírodní národy žijící v různých částech světa. Některé z nich se vydáme poznávat,budeme si na ně hrát a tvořit v jejich duchu..Jak se jejich život liší od těch našich a co je s námi spojuje? Jak vypadají? Kde žijí? Čemu věří, o čem sní, o čem zpívají a tančí, vyprávějí si a co vyrábějí?

Během našeho týdne výletů přírodou zde bude spousta otázek, ale i mnoho zajímavého objevování.A jako vždy nebudou chybět ani různé hry, péče o naše zvířátka a v případě dobrého počasí nějaké to cachtání či koupání se..:)

 

25.-29.7. (věk 5 - 13) (tento tábor je již plný, bereme pouze náhradníky)

Tvořím, tvoříš, tvoříme...         ze země, vzduchu,vody i ohně )

Jak je již z názvu jasné ,tento tábor bude především o mnohých kouzlech ,které dokážeme spolu s přírodou kolem nás vykouzlit z velijakých, především přírodních materiálů a léta kolem nás..Zveme tedy všechny zapálené výtvarníky a také kouzelníky a kouzelnice...

Na našich tvořivých výpravách přírodou blízkého okolí Satalic, nebudou chybět ani hry, lanolezení,setkání se zvířátky a pokud bude hezky, třeba i voda a koupání. Zkrátka léto jak á být :)

Srpen

1. - 5. 8. (věk 5 - 13) 

Za dobrodružstvím divočinou Prahy 9

aneb Cestovatelé, průzkumníci, piráti i námořníci... 

Stejně jako předchozí týden budeme hodně putovat po zajímavých a méně známých místech blízké přírody, naučných stezek, cest i cestiček, potoků... Budeme sledovat, kdo všechno s námi v letní přírodě žije, a dozvídat se něco víc o zvířátkách, hmyzu, rostlinách a květinách. Budou nás provázet dobrodružné příběhy cestovatelů, objevitelů, průzkumníků i trosečníků. Budeme leccos vyrábět, kreslit a tvořit, lézt po lanech i stromech a hrát hry.

 PS: Pokud by se někdo obával, že tábor je spíš pro kluky, nenechte se mýlit. Která z nás něžných žen v sobě nemá nadšení cestovatelky, průzkumnice či odvahu Johanky z Arku...?

 

22. 8. - 26. 8. (věk 5-13) -  (Tento tábor je již plný ,bereme pouze náhradníky )  

Ve stínu Totemu ... 😲 

Chceš si zkusit, jaké to je být indiánem či krásnou indiánkou ? Střílet z luku, stopovat, plížit se... vyrábět si ozdoby i nástroje? Připoj se k novému kmeni rudochů, staň se indiánem!

Kromě objevování života indiánů a zažívání spousty dobrodružství nás čeká putování, rozmanité vyrábění a poznávání přírody kolem nás. Také nás nemine spousta her, lanolezení a užívání si léta, jak se sluší a patří. Pokud bude pěkně,voda a koupání je na programu tábora... A k tomu všemu přiložíme jako správní Brontosauři ruku k dílu, kde to bude potřeba.