Červenec


Jak téma napovídá tento čas bude patřit všem dětem, které milují přírodu, zajímají je bylinky a vše co v létě voní, chutná a také kolem nás žije. Mnohé si budeme vyprávět, sbírat a ochutnávat a také zacházet s barvami a štětcem .Občas na nás možná vykoukne víla, či narazíme na skřítčí obydlí, ale to se již necháme překvapit :)

Během našeho týdne výletů zde bude mnohé poznávání letní přírody ,her, výtvarničení a  péče o naše zvířátka. V případě dobrého počasí bude i nějaké to cachtání či koupání se :)

24. -28. 7 (věk 3-9 ) 

Elfí klovství... aneb do království Elfů, víl a skřítků

 V  tomto výletnickém týdnu se na našich toulkách Satalickou oborou a blízkým okolím (Vinoře, Ctěnic a Radonic) setkáme se skrytým královstvím přírody, říší Elfů a dalších pohádkových bytostí. Pokusíme se s nimi spřátelit, budeme spolu fantazírovat, tančit, zpívat, tvořit a také se třeba jenom na chvíli staneme jimi. Na našich cestách a cestičkách se dozvíme také mnoho letní přírodě kolem nás a užijeme si léto. 

Celý týden se také budeme potkávat na zahradě s našimi zvířátky kozičkami Betinkou a Hvězdičkou a ovečkami Julinkou a Amálkou, poníky Nugetkou a Mufem, našimi králíčky .Nebudou chybět ani nejrůznější hry, voda a všelijaká divočina. :):):)

Srpen

31.7- 4.8. (3- 8 let)

Jak zvířátka v lese, vybírala krále ... (a závodila - zajíc se žížalou, opice s vlkem, pták s rybou)

 ( Že to přeci nejde? No, podívejme se jak to bylo, jak to dopadlo a na co zvířátka přišla :)

Někdy to vypadá jakoby se svět zbláznil. Všichni jsou nespokojení, nikdo neví kde je jeho místo, hádají se , perou se a nakonec se jim to samotným vůbec nelíbí a tak přemýšlí co by tomu pomohlo. A tak to bylo i na lesní mýtince v lese. Zvířátka spolu již dávno nežila jako kamarádi. Často se dohadovali, občas prali, zkrátka chyběl jim moudrý král. A tak se domluvili, že si ho zvolí. Ale jak ho poznají, podle čeho? A o tom bude náš příběhový týden, kdy si zahrajeme divadlo, se zvířátky si zasoutěžíme a budeme objevovat a přemýšlet a hlavně si hrát.  A jako vždy nás neminou toulky krásnou přírodou Satalické obory, Vinoře, Ctěnic a Radonic. Nebudou chybět všelijaké hry a vyrábění a setkání s našimi zvířecími kamarády na zahrádce. A pokud nám bude přát počasí, budeme si  jistě užívat i nějaké to cachtání v potůčcích na cestách :)

14.-18.8. (věk 3-8 let)

Moudrý duch lesa vypráví ...


(tentokrát o tom jak z jednoho semínka vyrostl strom, potom les, les přilákal zvířátka a hmyz a jednoho dne i lidi )


Na tomto výletnickém táboře si budeme vyprávět a objevovat společenství lesa, o tom kdo zde všechno žije a jak to spolu žije. A také o jednom prastarém přátelství lidí a stromů. Součástí tohoto týdne budou jako vždy výlety přírodou našeho okolí( Vinoř, Ctěnice, Radonice) , pobývání na naší zahrádce mezi zvířátky a také dílny se dřevem, výtvarničení a všelijaké hry. Pokud počasí dovolí i za vodou se vypravíme :)

Zanechte nám prosím kontakt, jméno dítěte a vybraný termín.
------------------------------------

10.-14.7. (věk 3 -8  let)

Bylinky od našeho dědy, babičky i maminky...                                  (aneb putování jedlou a voňavou zahradou naší   přírody)

 

Sdílet tuto stránku